هتل 7* برج العرب دبی 

 

 

برج العرب  یک هتل واقع در دبی، امارات متحده عربی است و سومین هتل بلند در جهان استاین هتل اولین و تنها هتل ۷ ستاره جهان به شمار می رود. برج العرب بر روی یک جزیره مصنوعی 280 متر از ساحل جمیرا بنا شده است و ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و توسط یک پل منحنی به سرزمین اصلی متصل می شود.

شکل ساختاری این هتل  به تقلید از بادبان کشتی طراحی شده است. حدوداٌ در ارتفاع 210 متر  از سطح زمین یک فرودگاه هلیکوپتر قرار دارد. این هتل شبیه به بادبان مواج spinnaker یک قایق بادبانی J-کلاس ساخته شده است. این هتل به شکل حرف V می‌باشد که یک دکل به آن متصل شده‌ است. در فضای بین بالها یا همان V شکل، یک دهلیز بوجود آمده که در جلوی آن خمیدگی دارد.

هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد. این برج بلندتر از برج ایفل و 60 متر کوتاه تر از ساختمان امپایر استیتز آمریکا است. برج العرب برای مدتی نماد دبی بوده است، اما پس از مدتی دبی نماد خود را به دلیل شباهت نمای پشتی این برج به صلیب، تغییر داد. این هتل دارای ۶۰ طبقه‌ است . مساحت کوچک‌ترین اتاق هتل  ۱۶۹متر مربع و بزرگ‌ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع است. در دکوراسیون اتاق های این هتل از رنگ های گرم استفاده شده و دارای پنجره های بزرگ شیشه ای مشرف به خلیج زیبای فارس هستند که می توان منظره ی زیبای افق دبی را از آن ها تماشا کرد.

 

 

 

 المنتها و المهارا از رستوران های این هتل و جزء 10 رستوران برتر دنیا به شمار می روند. رستوران المنتها در ارتفاع ۲۰۰ متری واقع شده و توسط یک پایه از هر دو طرف دکل محافظت می‌شود. . دسترسی به رستوران المهارا (به معنی صدف) توسط یک زیر دریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است و آکواریوم‌های زیبایی را به نمایش می‌گذارد.