Back to Top

تحصیل در دبی

تحقیقات عالی و تحصیلات بین المللی در امارات

دبی یکی از شهر های امارات متحده عربی است که در امر آموزش و پرورش بسیار پیشرفته بوده و به این مساله بسیار اهمیت می دهد. در حقیقت آموزش و پرورش به عنوان یکی از اولویت های مهم این شهر محسوب می شود. امارات در حال حاضر به خانه ای برای شاخه های دانشگاهی برای تحصیلات عالی در استرالیا، آمریکای شمالی، آلمان و سایر کشورها تبدیل شده است.

تحقیقات عالی و تحصیلات بین المللی در امارات

کار نیمه وقت دانشجویان در دبی

یکی از مسایلی که ممکن است برای برخی از دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار باشد، مساله کار های نیمه وقت و پاره وقت می باشد که برای تامین هزینه های دانشجویی، برخی از دانشجویان تمایل به انجام این گونه کار ها هستند. در برخی از کشور ها و شهر ها ممکن است این امکان فراهم نباشد ولی در دبی این امکان برای دانشجویان به راحتی فراهم است.

کار نیمه وقت دانشجویان در دبی

بررسی اعتبار در دانشگاه های دبی

دبی تعداد زیادی دانشگاه و موسسات آموزش عالی دارد که به دلیل حجم زیاد دانشگاه ها در دبی که دامنه ای گسترده از برنامه های آموزشی را ارائه می نمایند، باید اعتبار این موسسات را قبل از ثبت نام در کالج یا دانشگاه خود در موسسعه اعتبارسنجی دانشگاهی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

بررسی اعتبار در دانشگاه های دبی

دانشگاه های مختلف در دبی

در دبی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی وجود دارد که می توان برای ادامه تحصیل به آن ها مراجعه نمود. یکی از این مکان ها مرکز ارتقاء تحقیقات و آموزش کاربردی نام دارد که فعالیت خود را به عنوان بازوی اصلی HCT آغاز کرد و هم اکنون به یکی از بزرگترین مراکز ارائه آموزش عالی در خاورمیانه تبدیل شده است.

دانشگاه های مختلف در دبی

پیشرفت آموزش عالی در دبی

دبی دارای چشم انداز آموزشی بسیار گسترده ای است که ضمانت می نماید جوانان منطقه آماده رویارویی با چالش های محیط کار در قرن بیست و یکم خواهند شد. دبی به سرعت به سوی اقتصاد دانش محور قدم بر می دارد، از این رو اهمیت زیادی برای آموزش و پرورش قایل است.

پیشرفت آموزش عالی در دبی

فرصت های آموزش عالی در امارات

تحصیل در مراحل بالا و در سطوح عالی نیازمند یک سری امکانات ویژه ای است که کشور امارات متحده عربی در این زمینه پیشرفته بوده و امکانات زیادی را برای داوطلبین و علاقه مندان به تحصیل در سطوح عالی فراهم نموده است. در حقیقت امارات متحده عربی دارای سیستم تثبیت شده و منحصر بفردی برای آموزش عالی همگام با دانشگاه ها و برنامه های آنها می باشد.

فرصت های آموزش عالی در امارات

کتابخانه های فدرال در دبی

دولت هوشمند و پیشرفته دبی با کمک شهرداری دبی توانسته تعدادی از کتابخانه های اداری را در چارچوب خدماتی با نام eLibray یکپارچه سازی کند. این کار ویژگی های خوبی دارد. با این روش، محققان و کارمندان به آسانی قادر به بررسی مقالات و اسناد بوده و برای این کار لزومی به حضور فیزیکی در کتابخانه ها ندارند.

کتابخانه های فدرال در دبی

قوانین قرض گرفتن کتاب

یکی از امکانات و تسهیلات خوبی که برای علاقه مندان به مطالعه در کتابخانه ها فراهم است، مساله قرض گرفتن کتاب از کتابخانه است که برای افراد مختلف با سنین گوناگون، تعداد کتاب هایی که می توانند قرض بگیرند متفاوت است. در کتابخانه های دبی اعضای کتابخانه ها می توانند تا 6 جلد برای خانواده، 3 جلد برای افراد، 7 جلد برای کودکان و 10 جلد برای شرکت ها از کتابخانه ها کتاب قرض کنند.

قوانین قرض گرفتن کتاب

حق عضویت در کتابخانه های عمومی دبی

در دبی کتابخانه های مختلفی برای علاقه مندان به مطالعه کتاب های گوناگون وجود دارد و خانواده ها می نوانند از این امکانات و کتاب های مختلف استفاده نمایند. خوشبختانه سازمان فرهنگ و هنر دبی کتابخانه های عمومی خوبی در دبی دارد که مطالبی به زبان های عربی و انگلیسی داشته و  ازکودکان، اشخاص و خانواده ها، مبالغ بسیار کمی به عنوان حق عضویت دریافت می نمایند.

حق عضویت در کتابخانه های عمومی دبی

لزوم مطالعه کودکان در کتابخانه

مطالعه در همه سنین مخصوصا در دوران کودکی بسیار اهمیت دارد. مطالعه سبب تقویت ذهن می شود و به این طریق ذهن فعال شده و دانش فرد در زمینه های مختلف بیشتر شده و در نتیجه در سنین بالاتر هنر و خلاقیت وی بیشتر خواهد شد. راه های مختلفی برای مطالعه وجود دارد. برای آن که از طریق کتب، مجلات، روزنامه ها و اینترنت به دانش جهان دست یابیم و آگاهی پیدا کنیم، باید از توانایی خواندن برخودار باشیم.

لزوم مطالعه کودکان در کتابخانه

صفحه1 از2