Back to Top

قیمت ویزا دبی

اخذ ویزا دبی در کمترین زمان ممکن را از ما بخواهید ...

شرایط اخذ ویزا دبی

دبی یکی از توریست پذیرترین شهرهای جهان در طول سال می باشد.چراکه دبی یکی ار مهمترین قطب های گردشگری و تجاری جهان می باشد ، به علاوه هر ساله نمایشگاه های مهم و متعددی به خصوص از ماه اکتبر تا مارچ برگزار می شود.برای سفر دبی مسافرین ایرانی نیاز به اخذ ویزا دارند.از همین رو لازم دانستیم تا راهنمای کامل اخذ ویزای دبی را در این پست در اختیار مسافرین دبی بگذاریم.

حضور ایرانیان در حکومت دبی

مهاجران ایرانی به گونه ای در این شهر نفوذ پیدا کرده اند که که در مشاغل، معلم، استاد، مسئولان بانکی و پزشک فعالیت می کنند. حتی بسیاری از پلیس های امارات اصالتا متعلق به قسمت جنوبی ایران و استان بلوچستان هستند.

بطوریکه یک چهارم افسران پلیس در ساختمان مرکز تجارت جهانی دبی، محل ساختمان کنسولگری، به لهجه لاری سخن می گویند که یک گویش اصیل فارسی است.

حضور ایرانیان در حکومت دبی

فعالیت های اقتصادی ایرانیان در دبی

امروزه، ایرانیان مقیم دبی در طیف گسترده ای از فعالیت های اقتصادی مشغول به کار هستند و نقش های کلیدی در اقتصاد این شهر ایفا می کنند و به نظر نمی آید که بر روی بخش خاصی از فعالیت های اقتصادی این شهر متمرکز شده باشند.

فعالیت های اقتصادی ایرانیان در دبی

خانواده های مشهور ایرانی در دبی

خانواده های با نفوذ ایرانی در دبی عبارتند از: گله داری، گرگاش، العقیلی و رفیقدوست .

اعضای این خانواده ها چندین فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری  دارند و نمونه های بارزی از فرصت های کاری موجود در دبی هستند.
خانواده گله داری، البته در سالهای اخیر با مقداری پسرفت مواجه شده اند ولی سابقه ی طولانی در فعایت های سازمانی و تجاری از دهه 1940 در این شهر دارد و یکی از خانواده های بانفوذ و قدیمی شهر دبی می باشد.

خانواده های مشهور ایرانی در دبی

رابطه اقتصادی ایران و دبی

امارات در فاصله ی کمتر از 100 مایلی خلیج فارس واقع شده و بزرگترین شریک تجاری ایران است. ایرانیان دبی را به عنوان روزنه ای جهت ارتباط با دنیای خارجی از طریق حمل بارها توسط کشتی های بزرگ و لنج می دانند.
اتاق تجارت و صنعت دبی اعلام کرده است  که در سال 2006، تجارت غیرنفتی ایران و دبی به 8 میلیار دلار رسیده است.
همچنین ارزش تجارت کامل ایران - دبی به حدود 11 میلیارد دلار رسید.

رابطه اقتصادی ایران و دبی

تاریخ رابطه اقتصادی ایران و دبی

مهاجران ایرانی، چه کسانی که قبل و چه کسانی که پس از انقلاب اسلامی به دبی آمدند، نقشی قابل توجه در موفقیت اقتصادی دبی ایفا کرده اند.
دبی همواره پذیرای مهاجران ایرانی بوده که در همه ی حوزه های اقتصادی فعالیت می کنند. البته، تنش بین دو دبی و ایران و افزایش فشار بین المللی در مورد ایران باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای جامعه اقتصادی دبی شده است.

تاریخ رابطه اقتصادی ایران و دبی

مشخصات نخل های هوشمند شهر دبی

نخستین بار یک عدد از این نخل هوشمند به طور آزمایشی در ماه آوریل در پارک زعبیل دبی نصب شد. سپس نخل‌های هوشمند جدید دیگری در نزدیکی برج‌العرب نصب و رونمایی شدند.

ارتفاع این درختان هوشمند 6.5 متر است و این نخل‌های زیبا توان الکتریکی خود را توسط یکسری پنل‌های خورشیدی فتوولتائیک به مساحت 13.8 متر مربع که روی این درختان به شکل زیبایی طراحی شده است ، دریافت می کنند. این پنل‌ها به شکل برگهای زیبایی طراحی شده اند که به جذابیت های این درختان می افزاید.

مشخصات نخل های هوشمند شهر دبی

نخل های هوشمند دبی

یکی از خدمات منحصر شهر دبی که دارای جلوه و زیبایی خاصی می باشد وجود نخل های هوشمند در این شهر می باشد.
ساکنان و گردشگران دبی با استفاده از این درختان هوشمند که به اینترنت وصل شده اند می توانند تلفن های همراه خود را شارژ کنند.

نخل های هوشمند دبی

مدارس در دبی

در دبی مدارس مختلف با امکانات گوناگون، با قیمت های مختلف و ارایه خدمات متنوع موجود است. سازمان توسعه دانش و منابع انسانی (KHDA) به طور خاص و معلوم و ویژه شرایط ورودی همچون مدارک و تست های ورودی را تعیین کرده اند. این مرکز با بازرسی های مستمر و پشت سر هم، رتبه بندی مدرسه ها را انجام داده و این رتبه بندی ها را به صورت منظم در وبسایت KHDA منتشر می کند.

مدارس در دبی

رفتن به مدرسه در دبی

دبی به عنوان یکی از شهر های پیشرفته و توسعه یافته، در زمینه های مختلفی خدمات زیاد و بسیار ایده آلی را ارایه می نماید. یکی از مسایلی که امارات و به طور خاص دبی به آن اهمیت می دهد، مسایل آموزشی و تحصیل در بهترین سطح آموزشی است.

رفتن به مدرسه در دبی

صفحه1 از14